Casamilano

Dziadek Carlo Turati, urodzony w 1901 roku, zakłada własną firmę w Giussano, w dzielnicy meblarskiej Brianza (północne Włochy). Jego warsztat rzemieślniczy szybko staje się małą fabryką mebli wytwarzającą produkty najwyższej jakości.

Po przemianach społeczno-gospodarczych i transformacji rynku w latach 60., dzięki intuicji i przedsiębiorczej wizji jego syna Giuseppe (nazywanego przez przyjaciół Peppino przez przyjaciół), ewolucja rzemieślniczego i rodzinnego biznesu od 1929 roku staje się przemysłem .

Opuszczając rodzinny biznes (Tisettanta) Anna, Elena i Carlo, utrzymując rodzinny biznes, tworzą Casamilano, nową markę nowoczesnych mebli o międzynarodowym smaku, rozpoznawaną wówczas na całym świecie w sektorze mieszkaniowym i hotelarskim.

Kolekcja Casamilano jest w pełni „Made in Italy”, od projektu po kreatywność. Co więcej, cały proces produkcji to „kilometr zerowy”, ponieważ Casamilano jest głęboko związane z terytorium, w sercu Brianzy, co zawsze było synonimem doskonałej produkcji włoskiego designu, zwracając szczególną uwagę na wybór wysoko wykwalifikowanych dostawców i rzemieślników, posiadających duże umiejętności w branży meblarskiej.