Strefa architekta Kontakt
pl Polish

Molteni&C dla UniFor

8 lutego 2019

The Lounge System to nowa linia sof i foteli od Molteni&C zaprojektowana dla UniFor, które na tegorocznym Orgatec wystąpiło z inspirującą propozycją od Rodolfo Dordoniego. W swojej wizji chce on podkreślić, że miejsce pracy to przede wszystkim miejsce formalnych spotkań i inspirujących rozmów, do których skłania odpowiednia bryła i forma mebli.

The Lounge System ma wielorakie zastosowanie – jest zaprojektowane tak, by spełnić wymagania stawiane zarówno przez przestrzeń publiczną, jak i prywatną. Lotniska, kawiarnie, lobby, czy nawet tereny zielone, jak parki i ogrody botaniczne idealnie harmonizują z prostym designem mebli od Molteni&C, zachęcając do pracy, dyskusji i wszelkich innych interakcji międzyludzkich. 

Komfort i design

Rodolfo Dordoni dał wyraz swojej miłości do prostych, geometrycznych kształtów i nieoczywistych zestawień, dzięki czemu stworzył kolekcję, która doskonale wypełnia wnętrza proste, ale zarazem szlachetne, designerskie, gdzie główną rolę gra szczegół. 

Kolorystyka mebli przywodzi na myśl sterylne wnętrza wyposażone w ekskluzywne szezlongi i kojące oczy minimalistyczne kolekcje. Kanapy w odcieniu kremowej bieli lub w tonacji jasnoniebieskiej mogą wydawać się nieco mdłe – w tym przypadku jednak są harmonijnym łącznikiem z otoczeniem i skłaniają do dłuższego przesiadywania w gronie najbliższych przyjaciół.

We wnętrzach jednobarwnych warto postawić na nieco mocniejszy akcent i wypełnić otoczenie morską zielenią, która sprawdzi się szczególnie dobrze przy mahoniowych meblach, orientalnie wyglądających tkaninach oraz bogato zdobionych elementach dekoracyjnych. To prawdziwe yin-yang dla oczu, którego idealna forma i struktura połączona jest z jeszcze jednym elementem – owalnymi stoliczkami do kawy na podłużnej, wysmukłej nóżce.

KONTAKT

UL. KONWIKTORSKA 7
00-216 WARSZAWA
PON-PT 11:00-19:00
SOB 11:00-15:00
22 651 56 44
693 121 316
INFO@3FSTUDIO.PL