Strefa architekta Kontakt
pl Polish

Nowości od Frigerio

7 lutego 2019

Najnowsza kolekcja Frigerio mebli do salonu pachnie świeżym, cedrowym drewnem i porankami spędzonymi w wygodnych objęciach fotela oraz towarzystwie aromatycznej kawy.

Na pierwszy plan wysuwa się sofa Miller, która organizuje przestrzeń, okalającą jej prostą, geometryczną bryłę. Klimatyczny wystrój w stylu vintage ustanawia miękka połać beżowego obicia przełamana gorzką czekoladą marmurowego modułu, który odgrywa rolę sprytnie schowanego stolika.

Dla uporządkowania bardziej tradycyjnych przestrzeni stworzony jest moduł z wysokiej jakości drewna orzechowego, którego spokojna tonacja wypełni wnętrze nutą nieśmiertelnej klasyki.Frigerio proponuje również ciekawe rozwiązanie dla niewymiarowych, kameralnych saloników, które Miller mogłaby nieco przytłoczyć. Z tego też względu powstała Tiberio Quilt, stanowiąca interpretację klasycznej elegancji w kompaktowym rozmiarze.

Minimalistyczna bryła Tiberio Quilt przywodzi na myśl profesjonalizm szklanych gabinetów, których feng-shui idealnie uzupełnia prosty szkielet tapicerowanej mini-sofy. Gładkie, stonowane obicie ciekawie kontrastuje z ozdobnymi poduszkami ze złotą nicią oraz wytłoczonym z boku designem. Do nowoczesnej przestrzeni salonu urządzonego zgodnie z wizją Frigerio dołącza również stół Parker oraz krzesła Crosby, które razem doskonale wypełnią pokój jadalny. Parker wyrasta z podłogi imponującym masywem swoich nóg. Jego podstawa tworzy idealny kontrast z cienkim topem z marmuru, którego nawierzchnia odbija padające na nią światło i tym samym dopełnia bogaty wizerunek pomieszczenia.

Po obydwóch stronach stołu przycupnęły komfortowe, geometryczne krzesła, których musztardowe obicie z delikatnej tkaniny wyraźnie przełamuje eleganckie smaczki i wprowadza do pomieszczenia ducha modernizmu. Dodatkowym elementem zaskoczenia jest jego opływowa bryła i ergonomicznie wygięte oparcie, zachęcające do podejmowania długich rozmów wśród grona najbliższych osób. Całkowity brak łączeń oraz ramy obszyte czarną skórą niknącą wśród musztardowego zamszu są wyrazem niezwykłej precyzji projektanta i niewątpliwie zachwycą każdego entuzjastę pedantycznych wykończeń. Grzech nie zauważyć wśród przepychu form i materiałów jednego z najbardziej namacalnych dowodów na kunszt mebli Frigerio, jakim jest seria stolików do kawy Victor. To połączenie wysokiej jakości materiałów – miedzi, marmuru i drewna. Ich proste bryły, wysmukła sylwetka oraz kompaktowe rozmiary to niezwykle trafne podsumowanie nowej kolekcji od Frigerio.

KONTAKT

UL. KONWIKTORSKA 7
00-216 WARSZAWA
PON-PT 11:00-19:00
SOB 11:00-15:00
22 651 56 44
693 121 316
INFO@3FSTUDIO.PL