Strefa architekta Kontakt
pl Polish

Pamięć, badania, innowacje…w skrócie CASSINA

16 grudnia 2021

Niedawno mieliśmy przyjemność powitać w naszej ofercie markę Cassina.

Słowem wstępu… Cassina to włoska marka założona przez Cesare i Umberto Cassina w 1927 roku. Cechuje ich innowacyjne podejście które wyznaczyło przejście od produkcji rzemieślniczej do produkcji masowej. Z nastawieniem skoncentrowanym na badaniach i innowacjach Cassina łączy technologię z rzemiosłem.

W ofercie tej marki znajdziecie wiele ikon światowego designu.

Krzesło Blue and Red zaprojektowane przez G. Rietveld’a w 1918 roku. Jest jedną z pierwszych manifestacji ruchu de Stijl w postaci obiektu trójwymiarowego. Jedną z funkcji krzesła Rietvelda jest skupienie naszych zmysłów, uczynienie nas czujnymi i świadomymi, Rietvelda nie interesowały konwencjonalne idee komfortu. Artysta powiedział kiedyś „Ciągle niepokoi mnie ta nadzwyczajna idea przebudzenia świadomości” właśnie dlatego zaprojektował najbardziej wpływowe krzesło XX wieku – sam zaskakując się efektem jaki wywarło.

Krzesło to do dziś fascynuje największych światowych projektantów. Cassina proponuje również wersje z tapicerowaną poduszką siedziskową oraz oparciową.
Holenderski architekt i projektant Gerrit Thomas Rietveld stworzył fotel Utrecht w 1935 roku dla domu towarowego Metz&Co w Amsterdamie. Fotel odziedziczył nazwę po miejscu urodzenia artysty który był jednym z najbardziej znanych architektów związanych z ruchem „De Stijl”. Jak wskazują cechy charakterystyczne ruchu De Stijl – rozbicie rzeczy na podstawowe elementy wizualne, formy geometryczne i kolory podstawowe. Zamysłem projektu było stworzenie prostego w konstrukcji mebla pozwalającego na produkcję masową.
Maralunga projektu Vico Magistretti. To Maralunga wprowadziła ideę zagłówka o regulowanej wysokości, osiągnięto to za pomocą łańcucha rowerowego osadzonego na piankowych poduszkach. Ten awangardowy mechanizm został opatentowany przez firmę Cassina. W 2014 roku aby uczcić 40-stą rocznicę Maralungi, Cassina przeprowadziła dalszą zmianę stylizacji dając między innymi możliwość ściągania tapicerki, dodając przeszycia na krawędziach które nadają bardziej współczesny wygląd klasycznemu wzornictwu. Międzynarodowy bestseller

KONTAKT

UL. KONWIKTORSKA 7
00-216 WARSZAWA
PON-PT 11:00-19:00
SOB 11:00-15:00
22 651 56 44
693 121 316
INFO@3FSTUDIO.PL