Annabel Karim Kassar

Urodzona we Francji architekt Annabel Karim Kassar zdobyła międzynarodowe doświadczenie w dziedzinie architektury i projektowania wnętrz od czasu założenia swojej pracowni architektonicznej w Paryżu w 1994 roku. Obecnie ma biura w Bejrucie, Dubaju i Londynie.

Annabel Karim Kassar tchnęła nowe życie w najbardziej kreatywną stolicę Bliskiego Wschodu, Bejrut. W połowie lat 90. została ogłoszona zwycięzcą konkursu na rekonstrukcję miejskich targowisk. Jest również odpowiedzialna za stworzenie niektórych z najgorętszych miejsc w Bejrucie, Momo at the Souks z Mourad Mazouz, Strange Fruit i Balima.

Obecnie pracuje nad realizacją głównych projektów architektonicznych w Libanie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w tym pawilonu Al Zorah, charakterystycznego obiektu z widokiem na namorzyny Ajmanu i zdobywcy nagrody German Design Council 2014 Architecture Iconic Awards, oraz klubu golfowego w Ajmanie.

Realizowane projekty wnętrz obejmują zarówno gościnność, jak i mieszkania z: Almaz by Momo, restauracją w JBR, ZEA i różnymi wnętrzami w Paryżu i Londynie.

Oprócz swojej praktyki architektonicznej, Annabel Karim Kassar stworzyła Caï-light, firmę zajmującą się projektowaniem oświetlenia.