BUSETTI - GARUTI - REDAELLI

„Być eklektycznym, pragmatycznym.
Od produktu przemysłowego po limitowane serie, badania i wrażliwość na definiowanie nowych interpretacji.”

Manuela Busetti i Andrea Garuti spotykają się podczas studiów wzornictwa przemysłowego w Istituto Europeo of Design w Mediolanie.
Już w latach akademickich wspólnie mierzą się z problemami projektowymi, a w 2004 roku, roku XX Compasso d’Oro ADI, otrzymują nagrodę „Progetto Giovane” za projekt dyplomowy „Double”, innowacyjną torbę chłodzącą wykonaną z neopren.
Od 2004 roku rozpoczynają osobistą współpracę z różnymi pracowniami projektowania produktów i zaawansowanego projektowania w Mediolanie, a jednocześnie wspólnie podejmują działalność jako freelancer i projektowanie na międzynarodowych konkursach i dla firm produkcyjnych z różnych sektorów, zastawy stołowej, armatury łazienkowej, ceramiki sanitarnej , meble itp…
W 2007 roku z projektem „Culla Belly” zdobywają I nagrodę w międzynarodowym konkursie „Playing Design” miasta Lissone we współpracy z La Triennale di Milano.
W 2008 roku obaj zostali wybrani do eksperymentalnego projektu „Prime Cup 01” promowanego przez Regione Lombardia i Triennale di Milano w celu podniesienia poziomu innowacyjności wybranych MŚP Lombardii.
Projekty są wystawiane i pokazywane publiczności w teatrze Agora, na Triennale di Milano.
Matteo Redaelli ukończył w 2007 roku Istituto Europeo of Design w Mediolanie jako Projektant Przemysłowy. W tym samym roku ich trzy życia zawodowe spotykają się podczas wspólnej współpracy ze studiem projektowym w Mediolanie.
W 2008 roku rozpoczęli wspólną pracę nad nowymi projektami, łącząc ich różne umiejętności i wrażliwość.
Rozpoczyna się nowa współpraca z firmami produkcyjnymi z różnych sektorów, baterii kuchennych i łazienkowych, zastawy stołowej, naczyń kuchennych, płyt kuchennych i piekarników, mebli do wnętrz i na zewnątrz itp.