Claudio Bellini

Claudio Bellini (1963) architekt, projektant i dyrektor artystyczny, mieszka i pracuje w Mediolanie, gdzie ukończył architekturę i wzornictwo przemysłowe na renomowanej uczelni Politecnico di Milano. Jego silna fascynacja kreatywnością sięga wczesnych lat dzieciństwa, kiedy dorastał ze swoim ojcem Mario Bellinim, który jest pionierem współczesnego designu.

W 1996 roku założył CLAUDIO BELLINI; multidyscyplinarne studio projektowe z siedzibą w Mediolanie, ukształtowane przez głębokie zrozumienie procesu projektowania. To był punkt zwrotny w jego karierze, gdy zbudował własną, charakterystyczną markę. Sedno jego podejścia do projektowania, uwzględniającego wymagania rozwijających się rynków światowych, opiera się na harmonii piękna i wydajności.

Jego nowatorskie podejście przyczynia się do oryginalnych i znaczących projektów z wiodącymi światowymi firmami od mebli biurowych (Frezza – Steelcase) po produkt (Barazzoni – Vitra Bath), motoryzację (Fiat auto) i meble domowe (Walter Knoll – Pedrali ). Jako twórca trendów w kilku dziedzinach projektowania w ciągu ostatnich dwóch dekad został uhonorowany wieloma międzynarodowymi nagrodami projektowymi, w tym Red Dot, IF i Good Design.

Dziś studio CLAUDIO BELLINI, z poszerzonym stanowiskiem, skupia się na całym środowisku użytkownika, oferując kompleksowe kierunki artystyczne i doradztwo w dziedzinach kreatywnych, w tym produktowych, graficznych, wnętrzarskich i architektonicznych, aby zapewnić niezwykłą tożsamość korporacyjną.

Jego globalna wizja i zdolność rozumienia dynamiki różnych kultur i rynków – wspierana przez utalentowany międzynarodowy zespół – poszerzyła studio o ponad setkę klientów z Dalekiego Wschodu po Amerykę i przyniosła uznanie jako jedna z najbardziej wpływowych europejskich praktyk projektowych na całym świecie .

Od zawsze z pasją przekazuje swoją wiedzę młodym pokoleniom, organizując konferencje na całym świecie oraz będąc przez kilka lat profesorem projektowania mebli na Uniwersytecie w Genui.

Z czasem Claudio Bellini ewoluował jako słynny projektant, ale zachował ciekawość, która pozwala mu z entuzjazmem podchodzić do każdego etapu procesu projektowania. Ma otwartą postawę, połączoną z osobliwą wrażliwością na odmienną kulturę i dziedzictwo historyczne. Opisując Claudio Belliniego własnymi słowami „Teraz jestem obywatelem świata z włoską duszą”.