Cristina Celestino

Cristina Celestino urodziła się w 1980 roku w Pordenone. W 2005 roku, po ukończeniu Szkoły Architektury na IUAV University of Venice, współpracowała z prestiżowymi pracowniami projektowymi, koncentrując się na architekturze wnętrz i projektowaniu.

W 2009 roku przeniosła się do Mediolanu, zakładając dwa lata później swoją markę Attico Design. W 2013 roku otworzyła własne studio projektowe. Z okazji DesignMiami/ 2016 Cristina zaprojektowała dla Fendi kolekcję „The Happy Room”.

Jako projektantka i architektka Cristina Celestino tworzy ekskluzywne projekty dla klientów prywatnych i firm. Jej praca obejmuje również kreatywne kierowanie firmami oraz projektowanie wnętrz i ekspozycji. Cristina otrzymała wiele międzynarodowych nagród i wyróżnień, w tym Nagrodę Specjalną Jury w „Salone del Mobile Milano Awards” w 2016 r. oraz Elle Deco International Design Award w kategorii Okładziny ścienne w 2017 r. za projekt okleiny ściennej „Plumage” dla Botteganove i 2019 z kolekcją okładzin ściennych „Giardino delle Delizie” dla Fornace Brioni.