Fabio Novembre

Fabio Novembre urodził się w Lecce w 1966 roku.

W 1984 przeniósł się do Mediolanu, gdzie ukończył studia architektoniczne na Politechnice.

W 1992 mieszkał w Nowym Jorku, gdzie uczęszczał na kurs filmowy na New York University. Podczas pobytu w Ameryce poznał Annę Molinari i zrealizował dla niej swój pierwszy projekt wnętrz: sklep „Anna Molinari Blumarine” w Hongkongu. W tym samym roku otworzył swoje studio w Mediolanie.

Współpraca z wiodącymi firmami projektowymi nasila się z biegiem lat, Cappellini, Driade, Meritalia, Lasvit, Flaminia i Casamania tylko po to, by wymienić najważniejsze z nich; w tym samym czasie projekty showroomu i butik dla najlepszych międzynarodowych marek modowych działające jako sklep Tardini w Nowym Jorku, sklep Blumarine w Londynie, Singapurze i Tapei, a także Meltin’ pot i sklepy Stuart Weitzman na całym świecie, od Z Rzymu do Pekinu.
W 2008 roku gmina Mediolan dedykuje indywidualną wystawę w Rotonda di Via Besana jako prestiżowe miejsce pod nazwą „Naucz mnie wolności jaskółek”, podczas gdy w 2009 r. Triennale Design Museum w Mediolanie zaprosiło go do stworzenia osobistej wystawy zatytułowanej „Il Fiore di Novembre ”.
W 2010 roku gmina Mediolan oskarża go o wystawę we włoskim pawilonie z okazji Expo w Szanghaju.
Rok 2011 to rok fotografii: po wyreżyserowaniu wystawy „Lavazza con te partirò” w Teatrodell’Arte Triennale w Mediolanie z okazji 20-lecia kalendarza zespołu; zaprojektował także i był kuratorem wystawy Steve’a McCurry’ego w MACRO Testaccio w Rzymie.
W kwietniu 2012 podpisał nową oprawę wystawienniczą piątej edycji Triennale Design Museum.
W 2014 roku została zainaugurowana nowa siedziba A.C. Milan, gdzie wszystkie wnętrza zostały zaprojektowane przez Fabio Novembre.
W 2015 roku zaprojektował „Lavazza Space” na Expo Milano 2015.
W 2016 roku stworzył instalację „Intro” w ramach XXI Triennale di Milano Exhibition.
W 2017 roku Electa wydał swoją monografię z okazji 20-lecia działalności Pracowni, która ewoluuje i poświęca więcej przestrzeni architekturze