Stefano Boeri

Architekt i urbanista, Stefano Boeri jest profesorem zwyczajnym na Politecnico w Mediolanie oraz profesorem wizytującym na kilku międzynarodowych uniwersytetach. W Szanghaju jest dyrektorem Future City Lab na Uniwersytecie Tongji w Szanghaju: programu badawczego podoktoranckiego, który bada przyszłość współczesnej metropolii z perspektywy bioróżnorodności i leśnictwa miejskiego. W listopadzie 2018 był współprzewodniczącym Komitetu Naukowego pierwszego Światowego Forum Lasów Miejskich, zorganizowanego w Mantui wspólnie z FAO.

Praca Stefano Boeri Architetti rozciąga się od tworzenia wizji miejskich i architektury po projektowanie wnętrz i produktów.

Skupienie się na relacji między miastem a naturą doprowadziło do stworzenia Vertical Forest, pierwszego prototypu zrównoważonego budynku mieszkalnego, w którym znajduje się ponad 700 drzew i 20 000 roślin.
Studio – z siedzibą w Mediolanie, z biurami w Szanghaju i Tiranie – pracuje nad międzynarodowymi projektami leśnictwa miejskiego, wśród których są Lasy Pionowe w Paryżu, Lozannie, Utrechcie, Eindhoven i Nanjing oraz kilka modeli miast leśnych na całym świecie.