Studio Balutto Associati

Adriano Balutto, założyciel Studio Balutto, urodził się w Udine, ale wychował w Manzano, sercu Trójkąta Krzesłowego, który później stał się Dzielnicą. Rozpoczął swoją działalność, gdy obszar ten mógł pochwalić się roczną produkcją ponad 50 milionów krzeseł, prawie 80% produkcji włoskiej, 50% produkcji europejskiej i 30% produkcji światowej.

„moja filozofia zawodowa odpowiada na potrzeby produkcji i zawsze na logikę przemysłową: meble nie mogą ignorować panujących na rynku trendów” – wspomina Balutto. I z tymi pomysłami Balutto projektuje dla Calligaris pod koniec lat 80. Pierwsze krzesło to zdejmowane krzesło, z wymiennymi siedziskami i oparciami. Przeznaczone na rynek międzynarodowy, sprzedawane i opatentowane w kartonowym pudełku z rączką, jak teczka.

Szerokie badania materiałów: od stali po szkło, od rattanu po plastik, od ceramiki po kamień.

Sektory tej eksploracji są różne: od przedmiotów do łazienki, małej architektury, projektowania wnętrz mieszkalnych, przestrzeni kontraktowych i na zewnątrz, jak powiedział Ernesto Nathan Rogers, „aby przekształcić każdą formalną reprezentację istnienia w poetycką piosenkę. : od łyżki do miasta ”.