Studio Edi i Paolo Ciani

Projektanci produktów i wnętrz Studio Edi i Paolo Ciani zajmują się akcesoriami meblowymi i przedmiotami wyposażenia wnętrz od ponad 30 lat.

Obaj zdobyli dyplom projektanta technicznego mebli.

W 1987 roku Edi Ciani rozpoczął swoją działalność w zakresie projektowania akcesoriów meblowych i elementów wzornictwa przemysłowego.

W 1992 roku wraz z bratem Paolo założył Studio Edi e Paolo Ciani Design.

Studio zawsze było punktem odniesienia, w szczególności dla firm Distretto Industriale della Sedia i północnych Włoch.

Bracia Ciani posiadają umiejętność łączenia doświadczenia w technologii i obróbce różnych materiałów z typowym wzornictwem Włoskim, z dbałością zawsze o poszanowanie ergonomii i komfort, przy analizie aspektów funkcjonalnych i konstrukcyjnych, przy innowacjach technologicznych oraz badaniach i eksperymentach z nowymi materiałami. Od koncepcji, pierwszych szkiców Edi i Paolo rozwijają swoje projekty uwzględniając potrzeby, możliwości i technologie dostępne w procesie produkcyjnym. Jest to fundamentalny aspekt industrializacji produktu.

Na przestrzeni lat Studio rozwinęło dział całkowicie poświęcony trójwymiarowemu komputerowemu opracowywaniu wirtualnego tworzenia modeli, tworzenia fotorealistycznych obrazów oraz opracowywania i drukowania rysunków technicznych; posiada wewnętrzne laboratorium wyposażone do realizacji prototypów w pełnej skali oraz drukarkę 3D do realizacji drobnych detali lub modeli w małej skali.

Posiadają liczne nagrody i wyróżnienia otrzymane w trakcie swojej kariery: Young & Design, Catas Award, Top Ten Award, „Wood Casual Furniture” i „Best of Show” na „ICFA Design Excellence Awards” w Chicago, Interior Innovation Award w Kolonii, Nagroda Red Dot Design Award w Essen.

Obecnie Studio współpracuje z wieloma wiodącymi firmami z branży meblarskiej do domu, biura, outdoor, Health & Care, HORECA oraz mebli dziecięcych.

„Design może być rozumiany jako wyraz kreatywności lub jako synteza prostoty i elegancji” – to filozofia Studio Ciani Design. Design nigdy nie jest celem samym w sobie, ale harmonia w wykorzystaniu materiałów i najbardziej zaawansowanych technologii sprawia, że ​​projekt staje się innowacyjnym produktem.