Valentina Carretta

Urodzona w Treviso w 1981 roku, Valentina ukończyła Politecnico di Milano w 2006 roku, po studiach na Uniwersytecie Bauhaus w Weimarze. W 2005 roku rozpoczęła współpracę z Działem Projektowym Fabrica, obecnie kierowanym przez Sama Barona.
Od 2008 roku, poza doświadczeniem w Fabrica, prowadzi osobistą pracę jako niezależny projektant, zajmując się głównie projektowaniem produktu, projektowaniem wnętrz i kierownictwem artystycznym. Jej projekty obejmują współpracę z takimi markami jak Seletti, Roche Bobois, Bosa, Miniforms i Fabrica Features, a także prace z limitowanych edycji dla Zanotta, Galleria Secondome i Granville Gallery.
W czerwcu 2012 roku Italian Chair District (z siedzibą w Manzano, Udine) powierzyła jej kierownictwo artystyczne drugiej edycji Italian Workshop Design (www.italian-workshop-design.it), dla której była kuratorką projektu wystawy i programu.
Jej projekty były wystawiane na arenie międzynarodowej w Triennale di Milano, Gardiner Museum (Toronto), MAD Museum (Nowy Jork), MUDAC (Lozanna) oraz na Targach Meblowych w Paryżu i Mediolanie.
Jej praca ma być językiem badającym codzienne nawyki, zwyczaje i wspomnienia.