Yonoh Studio

Yonoh to multidyscyplinarne studio kreatywne założone przez Clarę del Portillo i Alexa Selmę w 2006 roku. Studio charakteryzuje się prostymi, ale funkcjonalnymi projektami. Prostota, innowacyjność i oryginalność, bez ekstrawagancji, są podstawą ich filozofii projektowania, która szczegółowo bada każdy najmniejszy szczegół w każdym z projektów. Ich wszechstronność, ponadczasowość i zdolność adaptacji są podstawą pracy wykonywanej w ich pracowni.

W swojej karierze Yonoh został nagrodzony najbardziej prestiżowymi nagrodami wzorniczymi na całym świecie, m.in. Red Dot, IF design award, Good Design czy Wallpaper* Design Award.

Clara i Alex, z wykształcenia projektant przemysłowy, rozwijali swoje kariery oddzielnie przez lata, aż spotkali się na wystawie młodych projektantów w 2004 roku. Pod koniec 2006 roku prezentują swoją pierwszą kolekcję jako Yonoh, co jest ambigramem, który reprezentuje dwugłowy charakter studia. Od 2014 roku współpracują jako nauczyciele stowarzyszony z uniwersytetem Cardenal Herrera CEU w Walencji i prowadzą na całym świecie wykłady i warsztaty promujące sposób pracy Yonoh.