Strefa architekta Kontakt
pl Polish

Stół – rodzinne centrum każdego domu

15 grudnia 2022

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który spędzamy w gronie rodziny i najbliższych. Wspólne celebrowanie przy świątecznym stole to niezwykły element bożonarodzeniowej tradycji. Nie da się ukryć, że stół to centrum rodzinne każdego domu. Stoły drewniane wpisują się bezkonkurencyjnie w świąteczny klimat.

Riva 1920

Marka Riva 1920 specjalizuje się w produktach z litego drewna. W ofercie posiadają dziesiątki niebanalnych propozycji. Pierwszą z nich jest stół Canal. Stół z blatem z litych desek Briccola, wsparty jest na czterech nogach o geometrycznym przekroju. Ilość desek uzależniona jest od ich szerokości i wymiaru blatu. Pozycja nóg może się zmieniać w zależności od charakterystyki każdej pojedynczej deski blatu. Dodatkowym atutem mebla jest centralna przegródka, na której można przechowywać różne przedmioty.

Kolejną propozycją, nieco prostszą w formie, ale równie interesującą jest stół Boss. Jego cechą charakterystyczną są nogi, które przechodzą przez górną powierzchnię blatu. Patrząc z góry na mebel mamy wrażenie jakbyśmy patrzyli na fragment pnia drzewa. Stół Boss, jak wszystkie opisane w tym artykule meble dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Cassina

Spójrzmy na przykład oferty marki Cassina. Model El Dom projektu Wettsteina wyróżnia się niezwykłą stabilnością. Zapewnia ją wewnętrzny mechanizm kotwiący, który umieszczony jest w dwóch bokach i w blacie. Bezpośrednie połączenie nóg z blatem łagodzi grubość elementów stołu, łącząc wytrzymałość drewna z ekstremalnie niską wagą, wynikającą ze stopniowego zmniejszania nóg. Boss niezaprzeczalnie jest przeznaczony do spotkań z najbliższymi i spędzaniem wspólnego czasu.

KONTAKT

UL. KONWIKTORSKA 7
00-216 WARSZAWA
PON-PT 11:00-19:00
SOB 11:00-15:00
22 651 56 44
693 121 316
INFO@3FSTUDIO.PL