Strefa architekta Kontakt
pl Polish

Weekend Max Mara x Patricia Urquiola

18 stycznia 2023

Patricia Urquiola

Patricia Urquiola urodziła się w 1961 roku w Hiszpanii. Od ponad 20-stu lat mieszka i pracuje w Mediolanie. Ukończyła School of Architecture na Politechnice w Madrycie. Jej nauczycielem był sam Achille Castiglioni. W 1998 roku rozpoczęła współpracę z włoską firmą Moroso, zostając jej dyrektorem artystycznym. W 2001 roku otworzyła własne biuro, które specjalizuje się w architekturze oraz projektowaniu wystaw i produktów. Tworzy głównie: sofy, siedziska, krzesła, stoły i stoliki dla takich firm jak: B&B Italia, Moroso, De Padova, Driade czy Kartell. Projektuje lampy dla Foscarini i Flosa, dywany dla Moroso i Gandia Blasco, a także mozaiki. Jest jedną z najbardziej znanych designerek naszych czasów.

Weekend Max Mara

Weekend Max Mara to jedna z linii włoskiego domu mody Max Mara. Cieszy się ona dużą popularnością i rozpoznawalnością wśród fanów tej marki. W jej propozycjach znajdziemy ubrania w wielkomiejskim, sportowym stylu, skierowanym do kobiet, które poszukują garderoby na każdą okazję. W tym sezonie wypada 10 edycja projektu, gdzie prezentowana jest Signature Collection , tym razem we współpracy z Patricią Urquiole o nazwie ” Habito ” .

Kolekcja Habito

Inspiracją dla kolekcji jest przedewszystkim codzienność Patricii. Tytuł nie jest przypadkowy, „Słowo „Habito”, które w języku hiszpańskim posiada podwójne znaczenie, „przyzwyczajenie” i „zamieszkanie”. Moja praca, każdego dnia, polega na znalezieniu sposobu na zamieszkanie w przestrzeni lub doświadczenie, w wielu postaciach. Dlaczego ubrania, które nosimy nie miałyby być częścią tych badań? W końcu są one częściami naszych domów, które nosimy ze sobą wzdłuż naszych ścieżek. Narracja projektu skupia się na ubraniach, które witają cię tak jak dom, emocjonalne siedlisko” – podsumowuje Urquiola.

Paleta kolorów jest jednym z największych walorów Habito. Do naturalnych i stonowanych barw kojarzących się z Weekend Max Marą, architektka dodała pełne energii kolory, takie jak: pomarańczowy, fioletowy, zielony czy kobaltowy. Kto zna twórczość Patricii napewno zauważy, że podczas łączenia materiałów i faktur wykorzystała swoje doświadczenie w architekturze. Kolekcja nakłada na siebie i miesza różne warstwy.

Habito to kolekcja koszul, płaszczy, pikowanych kurtek, bluz i swetrów charakteryzujących się przyciągającymi wzrok kolorami, efektami gradientowymi i fakturami podkreślającymi strukturę oversizowych sylwetek. Akcesoria uzupełniają kolekcję Habito Signature Collection, reinterpretując ikoniczną torbę Pasticcino Weekend Max Mara za pomocą dwóch tkanin, które tworzą jeszcze odważniejsze zestawienie.

KONTAKT

UL. KONWIKTORSKA 7
00-216 WARSZAWA
PON-PT 11:00-19:00
SOB 11:00-15:00
22 651 56 44
693 121 316
INFO@3FSTUDIO.PL