Catellani&Smith

Catellani & Smith to włoska firma, która pod wpływem swojego założyciela i dyrektora artystycznego Enzo Catellaniego projektuje „świecące kreacje”. Firma, która ma swoją siedzibę w starym odrestaurowanym młynie na wzgórzach Bergamo, zawsze łączyła pasję, design i wysokiej jakości materiały.

Obecny na całym świecie Catellani & Smith wychodzi naprzeciw potrzebom klienteli, która podziela i docenia wartości miłości do designu, jakości i oryginalności.
W bogatej produkcji Catellani & Smith istnieje wyraźny podział na lampy i żyrandole produkowane seryjnie oraz te szyte na miarę wymagającej klienteli. Ten ostatni rodzaj realizacji jest częścią krawiectwa, procesu, który podąża za dobrze zdefiniowanym projektem. Po otrzymaniu wszystkich informacji od klienta, grupa robocza Catellani & Smith spotyka się w celu opracowania pierwszych pomysłów i możliwych realizacji. W tej grupie znajdują się zarówno rzemieślnicy, którzy opracowują elementy własnymi rękami, jak i eksperci technologiczni, którzy badają projekt i techniczne aspekty lamp. Po wybraniu drogi wszyscy projektanci dyskutują o jej wykonalności i zaczynają od opracowania prototypu, kluczowego momentu w procesie twórczym. Po upewnieniu się, że prototyp odpowiada oczekiwaniom zarówno klienta, jak i firmy, przystępujemy do indywidualnej produkcji unikatowego egzemplarza.