Eva Solo

Firma Eva Solo powstała ponad 100 lat temu. Dziś firmą zarządza Jan Engelbrecht, który reprezentuje czwarte pokolenie rodziny założyciela. Matka Jana ma na imię Eva, a jej ojciec, czyli dziadek Jana, jest jednym z trzech byłych prezesów firmy. To imię Evy zainspirowało nazwę firmy.

Wyróżniające się projekty pod wieloma względami odzwierciedlają zmiany, które zaszły w nowoczesnym domu. Punktem wyjścia były funkcjonalne, wysokiej jakości przybory kuchenne dla skandynawskiej gospodyni domowej – czego przykładem jest krajalnica do chleba i mięsa z 1952 roku. Wraz z wejściem kobiet na rynek pracy opracowali narzędzia ułatwiające życie w kuchni. W latach 70., kiedy kuchnie na planie otwartym stały się modne, Eva Solo była pierwszą firmą, która produkowała sprzęt kuchenny, który był na tyle stylowy, że niemożliwym było pominięcie go na wystawie.

Zgodnie ze swoją historią firma jest dziś znana z funkcjonalnego i wysokiej jakości wzornictwa. Stali się nowoczesną, innowacyjną i międzynarodową firmą projektową, zatrudniającą około 60 pracowników. Siedziba firmy znajduje się na obrzeżach Kopenhagi w Danii, ale produkty są sprzedawane na całym świecie.