Miniforms

Miniforms to tętniąca życiem i dynamiczna dusza współczesnych mebli. Od wczesnych lat 70. ta oryginalna, młoda i wysoce kreatywna firma była w stanie przekazać wagę eksperymentowania z materiałami, kolorami i awangardowym, nowatorskim stylem. Miniforms narodziły się z przedsiębiorczości Luigiego Bardiniego, który w tamtym czasie założył Industria Veneta Tavolinetti (Inveta); sława firmy rosła w ciągu następnej dekady, kiedy pojawiła się ona na arenie międzynarodowej dzięki swojej oryginalności, będącej wyraźnym znakiem misji jej projektantów. Kolory stały się jaśniejsze i bardziej zabawne. Materiały stały się przyjazne dla środowiska. Produkty stały się łatwe do zorganizowania w przestrzeniach prywatnych, publicznych lub komercyjnych, tworząc żywą atmosferę. Drewno, które zmonopolizowało pierwsze kolekcje krzeseł, stołów i mebli magazynowych, pozostawiło miejsce na eksperymenty z metalem i szkłem – surowcami przetwarzanymi tak, aby produkty firmy były niezwykle oryginalne i niepowtarzalne.

Oryginalność zawsze była znakiem rozpoznawczym produktów Miniforms, doceniana ważnymi krajowymi i międzynarodowymi nagrodami za ekscytujące i oryginalne projekty firmy.

Miniformy nie omijały w swojej najnowszej produkcji krzeseł, foteli, hokerów, regałów, półek, luster i akcesoriów o różnych typach i wymiarach. W 2015 roku Paolo Cappello zyskał uznanie dla firmy dzięki Caruso, drewnianemu kredensowi ze zintegrowanymi głośnikami oraz szerokim zakresem możliwości personalizacji.