Archirivolto

Archirivolto Design zostało założone w 1983 roku w Colle di Val d’Elsa, w prowincji Siena, dzięki współpracy Marco Pocciego i Claudio Dondoli, przyjaciele ze studiów.

Początkowo była to mała firma zajmująca się architekturą, projektowaniem wnętrz i meblami
na sprzedaż, dzięki bliskiej relacji z najbardziej dynamicznymi branżami w okolicy. Zaledwie kilka lat później Archirivolto rozpoczęło swoją działalność w sektorze wzornictwa przemysłowego.

Kierując się jasną wizją przedsiębiorczości, Marco Pocci i Claudio Dondoli określili dokładną tożsamość swojego studia. Wyspecjalizowali się w projektowaniu siedzeń – od krzeseł po sofy, od hokerów po siedziska biurowe i zewnętrzne – zaczęli poznawać wszystkie rodzaje technologii i materiałów, w szczególności tworzyw sztucznych, zdobywanie doświadczenia w zakresie wszystkiego, co można wyprodukować lub wydrukować.

Archirivolto Design od ponad trzydziestu lat ma wolę, aby piękno było dostępne. Studio postanawia śledzić cały proces rozwoju produktu, towarzyszenie i wspieranie klienta krok po kroku; począwszy od badań rynku, poprzez rozwój kreatywnych pomysłów, po
realizację prototypów wykonanych przez modelarza wewnętrznego, aż po wsparcie techniczne firm w zakresie uprzemysłowienia obiektu.

Jaka jest misja Archirivolto Design? Aby ożywić projekty, w których kreatywność zawsze zwraca uwagę na atrakcyjność rynkową produktu na dużą skalę.