Boyan Grigorov

Urodzony w Bułgarii w 1978 roku Boyan Grigorov dorastał w wiosce przytulonej u podnóża spektakularnej góry. W młodym wieku jego miłość do natury przekształciła się w pasję do niepowtarzalnych i pięknych detali, które starał się włączyć do projektów produktów, butów i samochodów.

W 2004 roku, po uzyskaniu dyplomu licencjata z zarządzania przemysłowego, Boyan przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, aby zapisać się na program Wzornictwa Przemysłowego w College for Creative Studies (CCS) w Detroit. W CCS, gdzie ukończył z wyróżnieniem, Boyan studiował zarówno projektowanie produktów, jak i samochodów, koncentrując się na innowacjach, stylizacji i rozwiązywaniu problemów.

Styl Boyana, łączący doświadczenie konsumentów, wyjątkowe detale i nowe rozwiązania, zdobył wiele nagród za wzornictwo, takich jak nagroda Umbra’s U+ Furniture Innovation, nagroda Design-Engine’s Best Futuristic Furniture, a ostatnio trzecia nagroda za wzornictwo Riva 1920’s. Obecnie koncentruje się na swoim własnym studiu projektowym Boyan Design z siedzibą w Londynie w Wielkiej Brytanii.