Francesco Faccin
Francesco Faccin urodził się w 1977 roku w Mediolanie.
W 2003 roku, po ukończeniu Europejskiego Instytutu Designu, pracował w pracowni Enzo Mari. W międzyczasie rozpoczął pracę jako niezależny projektant współpracując z firmami włoskimi i zagranicznymi. Od 2004 roku samodzielnie rozwija projekty, które mogą być produkowane w małych seriach; Ściśle współpracuje z rzemieślnikami, starając się osobiście kontrolować wszystkie fazy rozwoju produktu i pasjonując się wszystkimi fazami projektu, w szczególności tymi związanymi z drewnem i rzemiosłem.
W tym samym okresie pracował i współpracował z modelarzem i lutnikiem Francesco Rivoltą. W 2007 roku po raz pierwszy wziął udział w Salone ze stołem „Quadrato”, który wchodzi do produkcji i został wybrany do stałej kolekcji Kosmita. W 2009 roku poznał Michele De Lucchi, z którym rozpoczął trwającą do dziś współpracę. W 2010 roku po raz drugi wziął udział w Salone Satellite i wraz z Alvaro Catalan de Ocon zdobył Design Report Award 2010. Od 2010 roku jest profesorem Wzornictwa Przemysłowego na NABA w Mediolanie z kursem Product Design zatytułowanym „Projekty, a nie przedmioty”.
W 2012 roku został zaproszony przez organizację pozarządową „Liveinslums” do zaprojektowania mebli „dlaczego nie akademii” w Nairobi. W tym samym roku zaprojektował wnętrze restauracji „28 Posti” w Mediolanie, realizując wnętrza z więźniami więzienia Bollate (Milano), w laboratorium utworzonym dla tego projektu i nadal działa. W 2013 roku został zaproszony jako „Affiliated Fellow” do spędzenia czterech miesięcy w prestiżowej Akademii Amerykańskiej w Rzymie, gdzie prowadził badania mające na celu stworzenie mapowania produkcyjnej tkaniny i rzemiosła w historycznym centrum Rzymu.
Zawsze na Triennale w 2013 roku prezentował kolekcję wybranych obiektów w slumsach Nairobi, wykonanych z odpadów komunalnych, ale z logiką typową dla masowej produkcji; Wystawa nosi tytuł „Made in the slums”, której kuratorem jest Fulvio Irac. Współpraca z firmami włoskimi i zagranicznymi oraz ONG, takimi jak Tod’s, Saeco, Danish, Miniforms, Bolia, Valsecchi1918, Officinanove, Liveinslums, poza ciągłym wyszukiwaniem prac w małych seriach.
Jego prace były publikowane w wiodących magazynach krajowych i międzynarodowych (Domus, Interni, Abitare, Intramuros, Wallpaper, Details, Inventory, Design Report, Monocle, Elle Decor, itp.).