Jamie Durie

Wielokrotnie nagradzany projektant i autor, Jamie Durie rozpoczął swoją praktykę projektową 16 lat temu w 1998 roku. Od tego czasu on i jego zespół w Durie Design otrzymali ponad 33 międzynarodowe nagrody za wzornictwo, a jego najnowsze wyróżnienie za wzornictwo otrzymał w maju 2014 r., kiedy otrzymał nagrodę w Nowym Jorku Nagroda za projekt za krzesło do jadalni zatytułowane The Tubular Dining Chair, które zaprojektował dla RIVA 1920.
Chociaż praktyka rozpoczęła się w dziedzinie architektury krajobrazu, Durie Design przekształciła się dziś w multidyscyplinarną praktykę projektową w dziedzinie architektury, architektury wnętrz, krajobrazu i jego największej pasji, projektowania mebli.
Durie i jego zespół stworzyli unikalny język projektowania i nazwali go „przezroczystym” i stali się dobrze znani z tworzenia płynnych przejść między wnętrzem i na zewnątrz. Stoi za swoją filozofią wychodzenia na zewnątrz i wewnątrz oraz dawania klientowi możliwości większego kontaktu z naturą w wyrafinowanym i starannie przemyślanym środowisku projektowym, nawet jeśli meble czerpią inspirację z natury.