Nika Zupanc

Projektantka produktów i wnętrz Nika Zupanc stała się rozpoznawalną marką na całym świecie wraz z wprowadzeniem na rynek lampy Lolita, jej pierwszego przedmiotu wyprodukowanego przez Moooi.
Zupanc pracuje jako niezależny projektant, który nieustannie angażuje się w nowe projekty, które wyrastają z wyróżniających się interpretacji współczesnej kultury, współczesnego designu i dostępnych opcji technologicznych. Jej produkty są częścią gamy renomowanych firm projektowych, takich jak Moooi, Sé, Moroso i Nodus, współpracuje z prestiżowymi klientami przy specjalnie wyznaczonych projektach, podobnie jak jej instalacja Pokój własny dla Diora. Jej chwalone kolekcje i instalacje z limitowanych edycji są wystawiane na całym świecie, czasami w ramach wysokiej klasy kolaboracji, jak ta z Rossaną Orlandi. Po drodze Zupanc nieprzerwanie produkuje meble pod własną marką Nika Zupanc i angażuje się w różne projekty wnętrz.
W ciągu ostatnich kilku lat Zupanc stała się jednym z najbardziej obserwowanych projektantów na Milan Design Week: nie tylko ze względu na swoje samodzielne projekty mebli, ale także na instalacje, w tym Love Me More, kurator Rossana Orlandi.