Stefano Spessotto

Absolwent Art School of Udine, po trzech latach pracy w jednej z najważniejszych agencji reklamowych w tamtych latach, Stefano Spessotto rozpoczyna działalność Product Designera rozpoczynając udaną współpracę z Cerasa, obecnie jedną z najbardziej znaczących firm mebli łazienkowych we Włoszech pod względem wielkości i sprzedaży.

W 1991 roku otworzył studium Dedalo i podjął współpracę z firmami obuwniczymi i odzieżowymi, takimi jak Benetton, Le Coq Sportif i K2. Jednocześnie specjalizuje się w meblach tworząc partnerstwa z różnymi branżami: Inda, Doupont, Teuco, Arbi, Ditre Italia, Seven, Barazza, Zanette, Valcucine i Scavolini oraz wiele innych.

Stefano Spessotto zajmuje się kierownictwem artystycznym poprzez produkcję i koordynację pomysłów; główne działania to projektowanie: Industrial, Graphic oraz Interior. Przez wiele lat był dyrektorem artystycznym Ditre Italia. Stefano tworzy produkty bogate w znaczenie, każdy z historią do opowiedzenia, dając w ten sposób wartość dodaną, którą każdy produkt powinien teraz mieć i z którą konsument może się identyfikować. Obecnie działalność projektowa koncentruje się na badaniu rozwiązań przeznaczonych do mniejszych przestrzeni mieszkalnych. Kreatywność, elastyczność, odpowiedzialność i humanitaryzm to plusy, które sprawiają, że Dedalo jest studium o wysokim poziomie i uznanej jakości.