Zaven

Firma Zaven, założona w 2006 roku przez Enricę Cavarzan i Marco Zavagno, skupia się i bada wzajemne odniesienia i powiązania między badaniami nad komunikacją, projektowaniem i sztuką. Mieszczący się w dawnej przemysłowej dzielnicy Marghera z widokiem na lagunę wenecką, Zaven dorobek sięga od projektowania graficznego po projektowanie produktów i instalacje.

Ich zdolność do tworzenia partnerstwa pomiędzy kreatywnymi ludźmi z różnych środowisk była kluczowa w tworzeniu studia Zaven zarówno w świecie designu, jak i poza nim. Ich prace były prezentowane w Case da Abitare, Elle Decor, Icon, Surface Magazine, Typo Magazine, Wallpaper* wśród wielu innych publikacji projektowych na całym świecie. Były częścią wystaw, takich jak The New Italian Design (Mediolan Triennale); Meet Design (Rzym i Turyn), London Design Festival i Designer Days (Paryż).

Razem z Aną Marią Bresciani stworzyli Monos, projekt wydawniczy, w którym pojawiają się nowe eseje akademickie badające jednostkowe relacje między naukami humanistycznymi, sztukami użytkowymi i formami otwartymi na eksperyment myślowy. Zaven, Matteo Zorzenoni i Giorgio Biscaro są promotorami projektu Something Good, kolektywu badawczego zajmującego się projektowaniem i komunikacją.