Strefa architekta Kontakt
pl Polish

Nowa kolekcja Molteni&C

29 kwietnia 2023

Najnowsza kolekcja od Molteni&C miała swoja premierę na tegorocznych targach Salone de Mobile w Mediolanie. Cały projekt, pod kreatywnym kierownictwem Vincenta Van Duysena, opowiada o połączeniu między wnętrzem a zewnętrzem, między intymnością a dzieleniem się, a także między przestrzenią prywatną a publiczną. „Gniazdo, jeśli nie świątynia, gdzie można poczuć się osaczonym, znajdując zarówno komfort osobistego wymiaru, jak i przyjemność z otwarcia na świat.” – tak opisuje inspirację dla Kolekcji 2023 i swoją wizję współczesnego domu dyrektor kreatywny Vincent Van Duysen.

Stół Mateo

Vincent Van Duysen przekształca jadalnię, dodając jej charakteru za pomocą swojego nowego projektu stołu. Mateo jest osadzony na zakrzywionej podstawie, która lekko rozszerza się w dół, zapewniając stabilność i solidność, a jednocześnie dodając odrobinę nieoczekiwanego akcentu. Stożkowa podstawa dostępna jest w dwóch wersjach – okrągłej i owalnej – co pozwala na bezproblemową integrację z istniejącymi przestrzeniami. „Zainspirowała mnie strefa gościnności zaprojektowana dla nowego Pawilonu wewnątrz siedziby Molteni&C. Miejsce gościnne, pomyślane tak, aby stworzyć atmosferę włoskiej gościnności, eleganckie i minimalne, zgodne z duszą marki.” – mówi VVD.

Fotel Cinnamon

Fotel Cinnamon japońskiego projektanta Naoto Fukasawa emanuje ciepłem i spokojem, zapraszając do zatopienia się w nim i zrelaksowania. Pozornie prosty, ale technicznie skomplikowany kształt – Cinnamon charakteryzuje się zaokrągloną linią wpisaną w jego podstawę. Podstawa fotela w kształcie litery U podąża po obwodzie, a bulwiaste siedzisko ze zdejmowaną poduszką zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort siedzenia. „Inspiracją dla fotela Cinnamon było uczucie bycia otulonym miękkim uściskiem – lub jakbyś unosił się w nadmuchiwanym pierścieniu z ramionami dryfującymi po powierzchni wody. Prosty, ale przytulny kształt, w którym ciało jest przyjemnie witane” – opowiada Naoto Fukasawa.

Szezlong Tuscany

Tuscany również jest projektem japońskiego artysty. Uosabia ideę komfortu dzięki fachowanej strukturze, która jest dopasowana do konturów ciała człowieka. Szezlong daje poczucie lekkości i płynności. Tworząc ten projekt, Naoto Fukasawa zinterpretował ikoniczne widoki włoskiego krajobrazu przez pryzmat swojej własnej estetyki, łącząc stylistyczne wskazówki w sposób, który oddaje to, co jest najlepsze ze świata włoskiego i japońskiego. „Tuscany, ze swoimi pofałdowaniami, które przypominają falujące wzgórza Toskanii, został zaprojektowany tak, abyś mógł się na nim położyć i odpłynąć w sen, wpatrując się w wzgórza w oddali. Miękkie i ergonomiczne poduszki łatwo dopasowują się do konturów Twojego ciała.” – mówi artysta.

Zdjęcia – Molteni&C

KONTAKT

UL. KONWIKTORSKA 7
00-216 WARSZAWA
PON-PT 11:00-19:00
SOB 11:00-15:00
22 651 56 44
693 121 316
INFO@3FSTUDIO.PL